sprzątanie warszzwa

Ile kosztuje godzina sprzątania w Warszawie? Kto częściej w domu wykonuje te obowiązki? Kobiety czy mężczyźni? Tego i wiele innych ciekawostek na temat utrzymywania domu w czystości dowiemy się z raportu przygotowanego przez portal Fixly.pl.

W województwie mazowieckim profesjonalne sprzątanie kosztuje średnio 31 złotych za godzinę – to dosyć sporo jednak biorąc pod uwagę fakt, że sprzątać prawie nikt z nas nie lubi to może warto zainwestować raz w tygodniu te kilkadziesiąt złotych i zdjąć z siebie konieczność zmywania, prania, mycia okien?

Jeśli chodzi o płeć sprzątających to są to głownie kobiety. Z raportu wynika, że Za porządki domowe w Polsce odpowiedzialne są głównie kobiety. W zakres ich obowiązków wchodzi sprzątanie kuchni, czyszczenie łazienki, odkurzanie, mycie podłóg oraz wykonywanie gruntownych porządków.

Raport “Sprzątanie w Polsce – czy dzielimy się obowiązkami?” powstał na podstawie badania przeprowadzonego na początku kwietnia wśród 500 osób mieszkających bądź pracujących w Polsce i jest on dostępny tutaj: https://fixly.pl/blog/fachowcy/sprzatanie-w-polsce-raport/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *