mieszkanie w Warszawie

Warszawa to miasto tak rozległe, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno zwolennicy zielonych osiedli, jak i nowoczesnej infrastruktury mogą zamieszkać w wymarzonym miejscu. Gdzie najlepiej osiedlić się w Warszawie? Jaka lokalizacja będzie najkorzystniejsza? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Mieszkania za Wisłą

Warszawa podzielona jest na dwie części, a granicę tę wyznacza oczywiście Wisła. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkanie po prawej stronie rzeki, a dokładniej na Białołęce. Nie ma w tym niczego dziwnego – średnia cena za mkw mieszkania od dewelopera jest tam znacznie niższa niż w innych dzielnicach. Białołęka ma oczywiście wiele zalet. Otacza ją dużo zieleni, ale też nowoczesnej infrastruktury. Z racji, że coraz więcej rodzin decyduje się na zamieszkanie w tym miejscu, powstają tu żłobki, przedszkola oraz szkoły. Osoby, pragnące spokojnego mieszkania wśród młodych rodzin powinny wybrać właśnie Białołękę.
Dzielnica ta ma jednak wiele wad. Jedną z nich jest dość trudny i długi dojazd do centrum miasta. Oczywiście w ostatnich latach na Tarchominie powstał bezpośredni tramwaj do metra, skąd możliwe jest stosunkowo szybkie przedostanie się do Śródmieścia, jednak cała podróż zajmuje średnio 40 minut. Wyprawa autem wcale nie musi okazać się krótsza. Białołękę z resztą miasta łączy most Marii Curie – Skłodowskiej. Wiele osób korzysta także z mostu Grota-Roweckiego. Efekt jest oczywisty – zakorkowane trasy i czasem godzinne postoje w korkach.

Mieszkania w sercu Warszawy

Wiele osób pragnie zamieszkać w centrum Warszawy. Z tym wiąże się kilka problemów – przede wszystkim niełatwo jest o mieszkanie z rynku pierwotnego. W centrum najpopularniejsze są jednak mieszkania od właścicieli, często z długą historią.

Kolejną wadą mieszkania w centrum jest cena. Metr kwadratowy lokum w centrum to koszt około 10-15 tysięcy. Kwota ta często dyskwalifikuje nas jako osoby, mogące zamieszkać w centrum Warszawy.

Hałas to kolejna kwestia, z którą musimy zmierzyć się, mieszkając w sercu stolicy. Przejeżdżające tramwaje, tysiące ludzi na ulicach, weekendowe eventy i turyści – to wszystko sprawia, że zakup mieszkania w centrum może okazać się złym pomysłem.

Mieszkania w innych dzielnicach

Na szczęście w Warszawie istnieje możliwość mieszkania blisko centrum bez konieczności kupowania lokum w Śródmieściu. Dla osób, ceniących sobie nowoczesne rozwiązania, dobrym wyborem może okazać się zamieszkanie na Ochocie. Dzielnica ta posiada rozbudowaną infrastrukturę oraz doskonałe połączenia z centrum miasta i innymi dzielnicami. Dodatkowo ceny mieszkań nie są tak wysokie jak w Śródmieściu. Nowe mieszkania na Starej Ochocie to dobry wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli.

Popularną lokalizacją jest także Mokotów. Tutaj ceny mieszkań są wyższe niż po prawej stronie Wisły, jednak dużą zaletą jest szybki dojazd do centrum oraz uczelni, np. do Politechniki Warszawskiej czy SGH. Mokotów daje również możliwości rozwoju ścieżki zawodowej – mnóstwo korporacji ma swoje siedziby właśnie w tej dzielnicy.

Bielany to kolejna pożądana dzielnica Warszawy. Choć wiele zabudowań ma tu swoje lata, można bez kłopotu odnaleźć mieszkania z rynku pierwotnego. Bielany to świetny wybór dla osób, które cenią sobie spokój, a równocześnie chcą szybko komunikować się z innymi dzielnicami miasta. Na Bielanach bowiem znajduje się kilka stacji metra (Wawrzyszew, Stare Bielany, Słodowiec) oraz szereg tramwajów i autobusów. Bielany stanowią dobry wybór zarówno dla ludzi młodych (szybki dojazd do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego), rodzin z dziećmi, jak i osób starszych.

Jak widać, dzielnice w Warszawie nieco różnią się od siebie, a miejsce, w którym zamieszkasz, w dużej mierze zależy od Twoich preferencji. Już dziś zainwestuj w nowe mieszkanie w Warszawie i ciesz się własnym M w stolicy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *