Najpopularniejsze marki piór wiecznych

Najpopularniejsze marki piór wiecznych

9 kwietnia 2020 Komentarze przez Redakcja

Wieczne pióra należą do działu dóbr luksusowych i od wielu lat fascynują i zachwycają rzesze kolekcjonerów z całego świata. Wśród producentów piór można znaleźć zarówno firmy specjalizujące się przede wszystkim w artykułach piśmienniczych, jak i marki znane światu z zupełnie innej branży. Sprawdź, którzy producenci cieszą się obecnie największą popularnością fanów wiecznych piór.

Włoska marka Aurora

Aurora to jedna z tych firm, których działalność skupia się wyłącznie wokół artykułów piśmienniczych. W ofercie marki można znaleźć nie tylko pióra wieczne, ale także długopisy, wyroby skórzane oraz papier. Początki Aurory sięgają do roku 1919, gdy w słynnym włoskim mieście Turyn bogaty kupiec założył swoją firmę, która po dziś dzień produkuje wieczne pióra w tej samej fabryce. Marka przetrwała nawet bombardowanie zakładu w 1943 roku.

Włoskie pióra wieczne marki Aurora wyróżniają się wysoką jakością oraz precyzją wykonania. Firma nie spoczywa jednak na laurach i nieustannie stara się zaskakiwać swoich fanów. Na uwagę na pewno zasługuje słynna limitowana edycja Aurora Diamante z przyozdobionym 2000 diamentów piórem w cenie kilku milionów złotych. Włoska marka upamiętniła ponadto beatyfikację Jana Pawła II i w 2011 roku wypuściła pióro poświęcone polskiemu papieżowi.

Pióra Caran D’Ache ze Szwajcarii

Szwajcarska marka Caran D’Ache pojawiła się na rynku artykułów piśmienniczych już w 1915 roku i początkowo skupiła się na produkcji ołówków. Obecnie w swojej ofercie posiada także pióra wieczne, długopisy, farbki akrylowe czy też cenione przez artystów kredki. Co ciekawe, nazwa marki pochodzi od pseudonimu francuskiego satyryka rosyjskiego, który z kolei zainspirował się rosyjskim słowem karandasz oznaczającym ołówek.

Jednym z najciekawszych projektów Caran D’Ache jest pióro Ecridor Golf Silver CT, które zostało stworzone z myślą o fanach pasjonatach gry w golfa i ma na korpusie dołeczki nawiązujące do pól golfowych. Z kolei na korpusie modelu Ecridor Yacht Club znalazły się wzory przypominające olinowanie żaglówek. Miłośnicy eleganckiego minimalizmu powinni natomiast zwrócić uwagę na pióro Leman Czarny Heban ze stalówką wykonaną z 18-karatowego złota.

Wieczne pióra od niemieckiej firmy Porsche Design

Marka Porsche kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi samochodami, które są marzeniem wielu osób na całym świecie. Właściciele niemieckiej firmy w założyli osobną spółkę, która jest odpowiedzialna za produkcję dóbr luksusowych m.in. zegarków, walizek, sportowych akcesoriów, okularów przeciwsłonecznych czy też noży kuchennych. W ofercie Porsche Design znalazły się także wysokiej jakości długopisy i pióra wieczne.

Artykuły piśmiennicze niemieckiego producenta są do siebie bardzo podobne i wyróżniają się surowym charakterem, który zawdzięczają zastosowaniu stali nierdzewnej. W dostępnym w sklepie Bazarnik piórze wiecznym Porsche Design P3110 TecFlex zastosowano używaną do osłony przewodów elektrycznych w samochodach stal TecFlex, która jest uważana za najbardziej wytrzymały materiał na świecie.

fot. materiały prasowe