Piknik Wiosny na Światowy Dzień Wody w Warszawie

Piknik Wiosny na Światowy Dzień Wody w Warszawie

23 marca 2024 0 przez Redakcja

Multimedialny Park Fontann będzie miejscem wspaniałych atrakcji podczas pikniku z okazji Światowego Dnia Wody. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 marca, rozpoczynając o godzinie 11:00.

Odkrywanie tajemnic wody

Zapraszamy do zgłębiania tajemnic wody i jej roli w naszym życiu. Na pikniku będzie mnóstwo ciekawych aktywności, takich jak interaktywny spektakl ekologiczny, pokaz iluzji, warsztaty wiosenne oraz tradycyjne topienie Marzanny. Będzie też wiele okazji do nauki, jak mądrze korzystać z zasobów wodnych. Na stoiskach edukacyjnych MPWiK będzie można zobaczyć specjalistyczny sprzęt używany przez wodociągowców, a w fotobudce sfotografować się z Williamem Lindleyem. Wszystkie te atrakcje będą łączyć naukę z rozrywką.

Oczywiście nie zabraknie również warszawskiej wody prosto z kranu, w różnych wariantach smakowych oraz w postaci herbaty.

Przebudzenie wiosny w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy przygotuje także swoją strefę wiosennych atrakcji. W namiocie sferycznym odbędą się warsztaty tematyczne, a przez cały czas trwania pikniku będzie można ozdabiać twarze i ciała biodegradowalnym brokatem oraz malować drewniane breloczki i figurki symbolizujące wiosnę. Animatorzy poprowadzą też warsztaty tworzenia Marzanny Warszawskiej z naturalnych materiałów. Dla miłośników kosmetyków naturalnych przewidziano warsztaty tworzenia musujących kul kąpielowych, a dla pasjonatów ogrodnictwa – naukę prawidłowego przesadzania roślin.

Na zakończenie pikniku o godzinie 15:45 Magiczny Konferansjer poprowadzi wiosenny pochód nad brzegiem Wisły, gdzie będzie można symbolicznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę, wrzucając do rzeki przygotowane podczas warsztatów Marzanny Warszawskie.

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody, inicjatywa ONZ, skupia się w tym roku na temacie „Woda dla pokoju”, podkreślając znaczenie równego dostępu do wody dla pokoju na świecie.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody jest organizowany przez Wodociągi Warszawskie oraz Urząd m.st. Warszawy.