Warszawa na 2 dni – gotowy scenariusz na wizytę w stolicy

Warszawa na 2 dni – gotowy scenariusz na wizytę w stolicy

29 lipca 2021 0 przez Redakcja

Planujesz weekend w Warszawie, ale nie wiesz, dokąd się udać i gdzie zjeść? Niżej przygotowana lista podpowie Ci, co warto zobaczyć. W 2 doby poznasz najważniejsze zabytki miasta i odkryjesz niezapomniane smaki.

5 najważniejszych miejsc w Warszawie

Oto lista, która zawiera obowiązkowe przystanki w wycieczce po stolicy.

  1. Starówka to wizytówka miasta. Zamek Królewski, słynna kolumna Zygmunta III Wazy oraz kamienice, w całości odtworzone po II Wojnie Światowej, kreują wyjątkowy klimat miejsca, wpisanego na listę UNESCO.
  2. Łazienki Królewskie łączą w sobie piękno natury i sztuki. To jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-parkowych Europy. W wyjątkowej scenerii możesz podziwiać oranżerie, muzea i pałace.
  3. Centrum Nauki Kopernik to obiekt, który prezentuje stałe ekspozycje edukacyjne z interaktywnymi wystawami. W muzeum działają liczne laboratoria i planetarium.
  4. Pałac Kultury i Nauki. Panoramę stolicy możesz podziwiać z 30-stego piętra. Taras widokowy daje piękny widok na Starówkę, Pragę i Trakt Królewski.
  5. Krakowskie Przedmieście to najbardziej reprezentacyjna ulica Warszawy. Pałac Prezydencki, kościoły i pomniki wzdłuż ulicy to podróż, w której teraźniejszość łączy się z przeszłością. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie jest dodatkową atrakcją wycieczki.

Po takim spacerze warto wpaść na burgery. Warszawa to stolica tego dania. Tradycyjne lub w wersji wege serwuje Pasibus.pl. Burger miesiąca to danie, które Cię zaskoczy. Doda sił na dalsze zwiedzanie stolicy. W ofercie również burgery z dostawą.

Dodatkowe atrakcje Warszawy

Jeśli wystarczy Ci czasu, koniecznie dopisz do swojej listy również inne miejsca.

  • Muzeum Powstania Warszawskiego to zbiór pamiątek po dawnych mieszkańcach stolicy. Miejsce jest hołdem dla tych, którzy walczyli w obronie miasta i kraju.
  • Pałac w Wilanowie zachwyca architekturą i wyjątkowym parkiem. Założony przez króla Jana III Sobieskiego roślinnością nawiązuje do ogrodów w stylu francuskim i angielskim.
  • Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej to gratka dla miłośników łączenia budowli i zieleni. Rezerwat ma powierzchnię ponad 1 hektara.
  • Park Fontann na Podzamczu jest atrakcją na letnie wieczory. Przez 30 minut możesz podziwiać ferię barw. Woda z 4 fontann i światło tworzą niezapomniany spektakl.

Warszawa od kuchni

 Ekspresowe zwiedzanie wymaga odpowiedniej dawki energii. Jeśli zgłodniejesz, a nie chcesz tracić czasu na przesiadywanie w restauracji, super rozwiązaniem są burgery z dostawą. Stoisz przed Pałacem Kultury i Sztuki, ale wiesz, że zanim wejdziesz na 30-ste piętro, musisz coś zjeść? Pasidostawa przychodzi z szybką pomocą. To najlepsza burgerownia w centrum Warszawy. Autorskie bułki od podstaw tworzone są na miejscu, a menu dopasowane dla potrzeb każdego smakosza.

Stolica jest nie tylko kolebką polskich smaków, ale kuchni z całego świata. W Kiseki by Alon zjesz wyśmienite sushi, a Joel Sharing Koncept reprezentuje współczesną kuchnię Izraela. Mleczne bary, azjatyckie kociołki, pizzerie znajdziesz na każdym kroku. Możesz jednocześnie zaspokoić głód i cieszyć się pięknem miasta.

Warszawa kusi nie tylko smakiem. To miasto ciekawych wspomnień i historii ukrytych w zabytkach i pomnikach. Idealne miejsce na weekendowy wypad dla singla, pary lub rodziny.