Warszawskie kamienice już po remontach

Warszawskie kamienice już po remontach

16 listopada 2022 0 przez Redakcja

Warszawa, pomimo zniszczeń powstałych w trakcie II Wojny Światowej, posiada cenne budynki, kamienice i miejsca, które mimo okrucieństwa wojny przetrwał do dzisiaj. Wiele kamienic zostało po wojnie odbudowanych ze zniszczeń, wyremontowanych lub zbudowanych całkowicie od nowa. Dlatego dla tożsamości miasta tak ważne jest, żeby dbać o te miejsca, które wciąż są wśród nas. Tym bardziej cieszy informacja, że kolejne kamienice zyskały drugą młodość dzięki remontom, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie.

Chodzi o kamienice przy Rynku Starego Miasta 17 i Wilczej 60, czyli w warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Remont został przeprowadzony dzięki dotacjom Miasta, a budynki dzięki niemu odzyskały dawny, oryginalny kolor i teraz będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów odwiedzających centrum Warszawy.

Dużym problemem kamienic w Warszawie jest wilgoć, która doskwiera im, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Budynki były odbudowywane lub remontowane z wykorzystaniem kiepskiej jakości materiałów, dlatego teraz tak ważne jest ich remontowanie.