Azjatyckie rytmy muzyczne w Warszawie – czyli techno i trans w azjatyckiej odsłonie

Azjatyckie rytmy muzyczne w Warszawie – czyli techno i trans w azjatyckiej odsłonie

27 listopada 2019 0 przez Redakcja

Od jakiegoś czasu jesteś zafascynowany muzyką Azjatycką? Interesuje Cię wszystko, co z nią związane i jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami? Jeśli tak jest, musisz uczestniczyć w Warszawie w wydarzeniach muzycznych, które odbędą się już niebawem. Możesz na nowo odkryć brzmienie techno i trans właśnie w azjatyckiej odsłonie.

3 Festiwal Radio Azja/3 rd Radio Asia Festival

Festiwal będzie trwał od 4 grudnia do 8 grudnia, goście z Japonii i Korei Południowej, uświetnią swoją obecnością to niesamowite wydarzenie. Ujrzymy także po raz pierwszy artystów z Nepalu oraz Tajwanu. Nigdzie w Europie nie organizuje się takich festiwali tylko o tematyce azjatyckiej, możemy więc być dumni z tak dobrze rozwijającej się z roku na rok imprezy. Czy wiesz, że Radio Azja swój debiut miało już w roku 2013, wystąpił na nim wówczas awangardowy zespół UHUHBOO PROJECT. Z roku na rok wykonawców wciąż przybywa, a przez te lata gościliśmy artystów z Chin, Indonezji, Bangladeszu oraz Wietnamu. Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z taką muzyką będzie to dla Ciebie wielkie zaskoczenie, bowiem spodziewaj się zupełnie innej intonacji głosu, innego ruchu scenicznego.

W tym roku zagości aż 5 zespołów, usłyszymy zarówno klasyczne brzmienie instrumentów, jak i fale muzyki elektronicznej. Organizatorem tejże imprezy jest Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków, partnerami są: Miasto Stołeczne Warszawa oraz TR Warszawa 999. Patronami medialnymi zaś TV Kultura, Dwójka- Program 2 Polskiego Radia, Polityka, Co jest grane, Zwykłe Życie, Activist, Glissando. Przyjrzyj się także innym wydarzeniom: https://muno.pl/imprezy/warszawa/

Japoński Rave-J-Dub Party Feet. Waq Waq Kingdom

Biorąc udział w tak fantastycznym wydarzeniu, będzie na pewno co wspominać, zwłaszcza dla osób ceniących dynamiczną muzykę. Mix techno dub, japońska muzyka tradycyjna w połączeniu z jamajskim dancehallem to będą rytmy przewodnie tego wieczoru. Teksty oraz cała oprawa jest związana z mitologią shinoistyczną oraz festiwalami Matsuri. W skład Waq Waq wchodzi Kiki Hatomi, która jest znakomitą wokalistką, właścicielka tekstów Midas Sound, Dokkebi Q, Noino Noino Noino, Black Chow. Shingeru Ishihara znany również pod pseudonimem Dj Scotch Egg, gra na basie i zajmuje się dźwiękiem. Ciekawostką, dla niektórych będzie to, że poza graniem muzyk prowadzi w Berlinie swoją restaurację. Oprócz zespołu Waq Waq usłyszeć będzie można także japońskie utwory z lat dużo wcześniejszych. Rytmy przewodnie to zdecydowanie japoński hip-hop, elektro-pop, dub, minyou. Bądź w Warszawie, 6 grudnia 999, Plac Dąbrowskiego 8. Niezapomniane ważenia gwarantują organizatorzy.

Mamy nadzieję, że ten temat został już wystarczająco mocno opisany, i że już nikt nie będzie miał wątpliwości na jaką imprezę się wybiera. Pozwól sobie na zupełnie nowe ciekawe doznania, otwórz się na zupełnie inną od naszej kulturę. Takie doświadczenie pozwoli inaczej spojrzeć na Azjatów. Docenisz także wysiłek, jaki wkładają w swoją twórczość. Zaproś także swoich przyjaciół lub znajomych, może odkryjecie w sobie nowe hobby i pasję do muzyki azjatyckiej.