Czy da się zastrzec numer w iPhone?

Czy da się zastrzec numer w iPhone?

28 lipca 2022 0 przez Redakcja

Gdy potrzebna jest opcja wysokiej prywatności i bezpieczeństwa podczas wykonywania połączeń, udogodnieniem staje się możliwość zastrzeżenia numeru. Pomaga to ukryć swój numer przed drugą stroną połączenia i chronić własną anonimowość. Funkcja ta jest dostępna u wielu operatorów i w wielu telefonach. Czy można więc zastrzec numer telefonu w iPhone?

Czym jest zastrzeżenie numeru?

Zastrzeżenie numeru telefonu, czyli CLIR (z angielskiego Calling Line Identification Restriction, czyli w tłumaczeniu ograniczenie identyfikacji dzwoniącego numeru) jest funkcją, umożliwiającą ukrycie danego numeru przed resztą użytkowników sieci telefonicznych. W praktyce polega to na tym, że dzwoniąc na czyjeś urządzenie, nie pokaże ono numeru telefonu z którego wychodzi połączenie. Zamiast tego, ekran wyświetli informacje: “numer zastrzeżony” lub też “numer prywatny” w miejscu, gdzie przy wyłączonej funkcji zastrzeżenia, pojawia się numer drugiej strony. Dzięki tej funkcji, odbiorca połączenia nie jest w stanie poznać numeru telefonu, z którego wychodzi połączenie.

Możliwość zastrzeżenia numeru w iPhone.

By zastrzec numer w iPhone, poprzednio potrzebne było skontaktowanie się z operatorem, w celu dokonania procesu, obecnie jednak czynność ta jest znacznie prostsza i dostępniejsza dla użytkownika, który nie chce poświęcać zbyt wiele czasu.
Funkcja włączenia zastrzeżenia numeru w iPhone działa szybko, w związku z czym od razu po włączeniu w ustawieniach zaczyna funkcjonować.
Dzięki możliwości ukrycia numeru i szybkiego jej aktywowania, dbanie o prywatność użytkowników telefonów komórkowych – w tym przypadku iPhone – jest zdecydowanie łatwo dostępne, nawet dla osób, które nie znają się na elektronice, informatyce itd. Warto pamiętać, że w obecnej erze Internetu i cyberzagrożeń, własna prywatność jest niezwykle ważna.

Jak zastrzec numer w iPhone?

Włączenie tej funkcji w telefonie jest naprawdę proste i wymaga minimalnego nakładu czasu. Zaczynając od początku – należy otworzyć Ustawienia. Tam z kolei powinno się odszukać sekcję “Telefon”, symbolizowaną przez białą słuchawkę na zielonym tle.
Tam, należy w sekcji “Połączenia” wyszukać opcję “Pokaż moje ID wywołującego”. Po kliknięciu, wystarczy przesuwając zielony pasek wyłączyć wspomniane “pokazywanie ID wywołującego”.

Więcej o tym, jak zastrzec numer na iPhone znajdziesz na stronie: https://idream.pl/blog-pl/iphone/jak-zastrzec-numer-w-iphone-instrukcja-krok-po-kroku..html

Jak wyłączyć zastrzeżenie numeru?

Zastrzeżenie numeru można wyłączyć w dokładnie taki sam sposób, jak włączyć. Tak więc należy w Ustawieniach odszukać “Telefon”, a tam z kolei kliknąć w opcję “Pokaż moje ID wywołującego”. Po tym, wystarczy z powrotem przesunąć pasek, aż będzie ponownie koloru zielonego. Tym samym pokazanie ID wywołującego zostaje ponownie włączane, a numer z którego wychodzi połączenie będzie w pełni widoczny dla osoby, do której połączenie jest adresowane

Dzięki takiemu prostemu systemowi włączania i wyłączania zastrzeżenia numeru, prywatność w iPhone może być dogodna nawet dla użytkowników, którzy wcześniej nie mieli styczności z produktami Apple oraz z samą funkcją zastrzeżenia numeru telefonu.