Drużyna esportowa BenQ DELTAeSPORTS.COM

Drużyna esportowa BenQ DELTAeSPORTS.COM

26 października 2010 0 przez Redakcja

Minął już prawie miesiąc od ostatniego artykułu z serii „Profile organizacji”, w którym przedstawiliśmy Wam kompendium wiedzy na temat D-Link PGS, czyli formacji, która mając swoje wzloty i upadki od lat utrzymuje się w ścisłej krajowej czołówce. We wcześniejszych wydaniach mogliście dowiedzieć się czegoś na temat HardPlay czy tempus moriendi. Teraz przedstawiamy Wam profil BenQ DELTAeSPORTS.COM!

HISTORIA DRUŻYNY E-SPORTOWEJ

BenQ DELTAeSPORTS.COM jest organizacją, której zadaniem – jak czytamy na stronie głównej zespołu – jest zrzeszanie wyczynowych graczy wideo, osiąganie jak najlepszych wyników podczas różnego rodzaju turniejów online i LAN, a także promowanie pozytywnego wizerunku rywalizacji eSportowej i środowiska gamingowego. Cele te, z większym lub mniejszym skutkiem udaje się zarządowi organizacji realizować już 8 lat, co czyni popularną „deltę” jedną z najstarszych formacji e-sportowych w Polsce.

Drużyna prowadzona przez Artlighta w swoich szeregach posiadała dywizje najróżniejszych gier w tym m.in. Enemy Territory: Quake Wars, Unreal Tournament czy Battlefield 2142, czyli tytułów, które dziś wydają się być najdalej odsuniętymi w kąt niszami jednak zarząd Delty nigdy nie bał się wyzwań i inwestował w nowe platformy z myślą o przyszłości. Dziś klub ten zrzesza już jedynie garstkę graczy, a na ile jest to przemyślana decyzja włodarzy BenQDelty, a na ile zwyczajny brak czasu na prowadzenie wielu sekcji równolegle tego się pewnie nie dowiemy.

Niezależnie od wyboru platformy, turnieju czy sezonu „delciaki” zawsze były widoczne dzięki umiejętnością swoich zawodników ale także rozsądnego zarządzania zespołem. Zapewne dzięki temu możliwe było nawiązanie współpracy w 2006 roku z marką BenQ, która zainwestowała w ówczesny team-delta pieniądze, a trwająca już czwarty rok współpraca jest tylko świadectwem zadowolenia przedstawicieli firmy produkującej monitory.

AKTUALNE SKŁADY*

Organizacja: Artlight, Radek, SNAKE’83, sopello, mr0, MAJKI.
Counter-Strike 1.6: ths, rDh, ham, BEn, bs7.
Gears of War 2: Cichy, Spliff, wk360, evilone.
* informacja zaczerpnięta z działu „drużyna” na stronie organizacji.

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA ESPORTOWE

1 miejsce: Lancraft 2010 (CS 1.6)
1 miejsce: Female Gaming League (CS femme)
1 miejsce: Saycom Gamer Tourmanet (CS 1.6)
4 miejsce: Allegra 2009 (CS 1.6)
3 miejsce: Liga Cybersport (CS 1.6)
3 miejsce: WCG 2009 Polska (CS 1.6)
1 miejsce: Xbox Fun Day 2009 (GoW2)
ZDANIEM PROGAMES

BenQ DELTAeSPORTS.COM z pewnością znajduje się w szczycie listy najważniejszych polskich organizacji. Przez lata zrobiła wiele dla rodzimego e-sportu. Pod szyldem „delty” swoje umiejętności rozwinęło wielu świetnych graczy, którzy dzięki zarządowi formacji mogli brać udział w największych turniejach lanowych nie tylko w Polsce ale także za granicą. Niestety ostatnie dwa lata dla tego klubu to okres stagnacji ponieważ Delta właściwie w ogóle się nie rozwija. Jej dywizje nadal są topowe, wciąż ma opinię jednej z bogatszych organizacji jednak – jak się wydaje – wcale nie wykorzystuje tych warunków. Na stronie formacji na próżno szukać ciekawych informacji, konkursów, wywiadów z graczami czy akcji promocyjnych typu „zagraj z naszymi zawodnikami”. Pod tym względem BenQDelta mocno odbiega od pozostałych zespołów z czołówki krajowej.

Być może jest to wynikiem braku czasu wśród członków zarządu na prowadzenie organizacji jednak przy tak licznym składzie (6 osób! Dla porównania – D-Link PGS posiada tylko Ethana) nie powinno to mieć miejsca. Liczymy więc mocno, że sytuacja ta w przyszłości się zmieni i wreszcie wchodząc na stronę benq.deltaesports.com będzie można spędzić na niej więcej czasu niż minutę. Wszak wizytówka organizacji jest bardzo ważnym czynnikiem zachęcającym potencjalnych sponsorów do współpracy!