iPhone – który model opłaca się kupić? Szukamy alternatywy dla iPhone’a 14!

iPhone – który model opłaca się kupić? Szukamy alternatywy dla iPhone’a 14!

1 grudnia 2022 0 przez Redakcja

Smartfony od marki Apple – czyli iPhone, to obecnie jedne z najpopularniejszych urządzeń mobilnych. Z roku na rok grono ich fanów coraz bardziej się poszerza. Marka Apple regularnie wypuszcza nowe odsłony swoich flagowych telefonów. Którego iPhone’a opłaca się aktualnie kupić, jeśli nie możemy postawić na najnowszą generację? Podpowiadamy!

iPhone 11 – godny następca iPhone X

W 2019 roku zaprezentowano urządzenie iPhone Apple 11. Zastąpił on swojego poprzednika – iPhone X, który wprowadził powiew świeżości do linii urządzeń mobilnych od marki Apple. Wraz z 11 modelem wprowadzono kilka nowości. Jedną z nich jest ultraszerokokątny aparat. Nie ma co ukrywać – obecne telefony pełnią nie tylko funkcje komunikacyjne, ale wielu osobom zastąpiły już tradycyjne aparaty cyfrowe i lustrzanki. Nic więc dziwnego, że firma zdecydowała się na wprowadzenie takiego udogodnienia. Ulepszona została również przednia kamera, która zyskała znacznie większą rozdzielczość (z 7 Mpx na 12 Mpx).

Pozostałe ulepszenia dotyczą kwestii typowo technicznych i są to m.in. chipy Ultra Wideband oraz A13 Bionic. Warto jeszcze wspomnieć o trybie nocnym, którego zabrakło u poprzednika. Umożliwia on wygodne korzystanie z telefonu w słabych warunkach oświetleniowych, bez ryzyka zmęczenia wzroku.

Jakie parametry ma iPhone 11?

iPhone 11 dostępny jest w trzech wersjach, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną. Najmniej pojemnym modelem jest iPhone 11 64 GB, następnie wersja 128 GB i największa – 256 GB. W jakich kolorach dostępny jest iPhone 11? Czarny, zielony, żółty, fioletowy, czerwony i biały, to propozycje, które producent przygotował w tej generacji telefonów.

iPhone 11 swoją przygodę rozpoczął z systemem iOS 13, ale należy pamiętać, że Apple regularnie udostępnia kolejne aktualizacje oprogramowania, niezależnie od tego ile lat ma dany telefon. iPhone 11 wyposażony jest w kultowy wyświetlacz Retina, który zapewnia bezkonkurencyjną ostrość oraz żywą paletę barw. Litowo-jonowa bateria może być ładowana tradycyjnie za pomocą kabla lub dzięki ładowarce bezprzewodowej.

iPhone 13 – jeden z najnowszych smartfonów od Apple

Przeskakujemy w czasie i przenosimy się do roku 2021, kiedy to miała miejsce premiera iPhone Apple 13. Zastąpił on iPhone’a 12, względem którego uzyskał kilka poprawek. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z mocniejszym procesorem, co znacznie przełożyło się na wydajność całego urządzenia. Apple zwiększyło również zasoby pamięci wewnętrznej i w tej generacji użytkownik miał do dyspozycji maksymalnie 512 GB. Zmiany dotyczą także czasu pracy baterii, która teraz jest w stanie pracować dłużej na jednym ładowaniu. Ajfon 13 otrzymał jaśniejszy obiektyw, dzięki czemu łatwiej jest robić dobrej jakości zdjęcia, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

W skład linii 13 wchodzą aż cztery modele telefonów: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13Pro Max. Apple iPhone 13 Pro został wyposażony w trzy aparaty, a wersja podstawowa w dwa. Inne różnice dotyczą, np. pamięci RAM, czy jasności ekranu. Wersja Pro ma identyczne wymiary jak podstawowa konfiguracja ip 13.

Ile kosztują telefony Apple? Czy można wziąć iPhone 13 Pro na raty?

W jakich przedziałach cenowych plasują się telefony marki Apple? Cena zależy od kilku czynników. Nie bez znaczenia jest oczywiście model telefonu – starsze generacje będę tańsze niż ich następcy. Ważna jest również pojemność pamięci wewnętrznej, a także kolor. Bardziej popularne wersje kolorystyczne, potrafią być znacznie droższe, więc należy wziąć to pod uwagę i ewentualnie zastanowić się nad innym kolorem, jeśli chcemy uszczuplić nieco budżet przeznaczony na zakup telefonu.

iPhone 11 64 GB czarny kosztuje obecnie około 2500 złotych. Jest to cena dość atrakcyjna jak na tej klasy sprzęt. Jeśli chodzi natomiast o nowsze generacje telefonów Apple, to iPhone 13 128 GB to już wydatek rzędu 4000 złotych. Telefon tej samej generacji, ale w wersji najwyższej, czyli iPhone 13 Pro 128 GB będzie nas kosztował prawie 5000 złotych.

Na wielu stronach internetowych (np. na Allegro) istnieje możliwość ratalnych spłat. Jest to wygodna opcja dla osób, które nie chcą jednorazowo wydawać takiej kwoty pieniędzy. Należy jednak przed zakupem dokładnie zapoznać się z warunkami przyznawania kredytu na zakup takiego urządzenia.