waluty

Mimo, że żyjemy w XXI wiele osób, szczególnie starszych wciąż boi się korzystać ze sklepów internetowych, bankowości online czy internetowej wymiany walut. Wszystko przez dosyć duży brak zaufania do internetu w naszym kraju. Jak pokazują statystyki te obawy są jednak niczym nieuzasadnione. Z roku na rok maleje liczba przestępstw i oszustw dokonanych online, a coraz więcej ludzi chętnie korzysta z usług finansowych w sieci. Coraz większą popularnością cieszą się chociażby kantory internetowe, które umożliwiają szybką i bezpieczną wymianę walut bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to działa?

Jak działają kantory internetowe?

Każdy z nas przed wyjazdem za granicę potrzebuje wymienić nieco gotówki. Co prawda praktycznie wszędzie możemy już płacić kartą jednak wciąż zdarzają się miejsca, gdzie jest to niemożliwe i wówczas zbawieniem jest posiadanie gotówki w obcej walucie. Kantor internetowy to miejsce, które umożliwia nam wymianę środków pieniężnych do inną walutę. Działa to w sposób bardzo prosty. Na stronie internetowej wybranego kantoru zakładamy wirtualne konto, na które wpłacamy określoną kwotę, a następnie sami możemy zdecydować kiedy i po jakim kursie wymienić wpłacone złotówki na inną walutę. Następnie mamy możliwość wygodnej wypłaty pieniędzy przelewem lub w punkcie naszego banku. Co ważne rejestracja w takich kantorach jest całkowicie darmowa. Jak pokazał test pisma Forbes najszybszym obecnie na rynku kantorem jest Rkantor, w przypadku którego średni czas trwania transakcji trwał mniej niż 10 minut! To dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych kantorów, gdzie niekiedy, a szczególnie w sezonie trzeba swoje odstać w kolejce, przyznacie Państwo.

Na stronie internetowej kantoru Rkantor.com znajdziemy przeliczniki walut, tak abyśmy mogli szybko sprawdzić np. kurs euro i przeliczyć ile pieniędzy powinniśmy wpłacić na konto, aby otrzymać dajmy na to 100 euro. Tego typu operacje mogą się przydać podczas wyjazdu np. na wyspy kanaryjskie, gdzie euro jest obowiązującą walutą!

Opinie o internetowej wymianie walut

Jakie natomiast są opinie internautów o tego rodzaju wymianie walut? Wystarczy wejść na stronę Rkantor.com i przejść do działu opinie, gdzie znajdziemy liczne wypowiedzi użytkowników internetu i osób korzystających w przeszłości z tego kantoru online. Użytkownicy są zadowoleni i szczerze polecają ten produkt. Jeśli natomiast chcemy się sami przekonać i wyrobić sobie zdanie pozostaje nam tylko zarejestrować się na stronie www i wymienić dowolną kwotę. Na pewno ułatwi to zdobycie gotówki w obcej walucie, kiedy wybieramy się na wyjazd zagranicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *