Lodowiska w Warszawie – gdzie warto się wybrać?

Lodowiska w Warszawie – gdzie warto się wybrać?

7 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Lodowisko to idealny pomysł na spędzenie czasu zimną. Jakie lodowiska w Warszawie warto odwiedzić i dlaczego? Przebywając w stolicy z pewnością nie chcemy przegapić najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych miejsc – Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Ogrody na dachu biblioteki czy też znane i lubiane Centrum Nauki Kopernik. Jednak co z tymi miejscami które otwierają się tylko sezonowo? Raczej rzadko myśląc o Warszawie zastanawiamy się nad tym jakie lodowiska ma ona do zaoferowania, a jednak dziś to właśnie je bierzemy na warsztat bowiem parę z nich jest naprawdę wartych uwagi!

1.”Warsaw City Ice Skating Ring” – Lodowisko przy Pałacu Kultury i Nauki

Lodowisko przy Pałacu Kultury i Nauki to klasyk wśród Warszawskich lodowisk. Jest ono idealne dla prawdziwych fanów jazdy na łyżwach, szczególnie tych z nas którzy są bardziej zaawansowani, mierzy ono albowiem ponad 700 m2  idealnie wyszlifowanej tafli i jest ono przeznaczone w szczególności do jazdy figurowej, ma kształt prostokąta o wymiarach 38 x 19m. Dodatkowo podczas jazdy będzie nam towarzyszyć świąteczna muzyka – tak więc jest to najlepszy sposób aby jeszcze raz poczuć klimat świąt nim zima dobiegnie końca.

Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach od 10 do 21 – w tym dwie przerwy technologiczne mające miejsce o godz. 13.00 i 17.00. Na miejscu możemy wypożyczyć również łyżwy, także nie musimy się zbytnio martwić jeśli sami ich nie posiadamy. Dla dzieci oraz osób stawiających swoje pierwsze kroki w stronę łyżwiarstwa są przygotowanie specjalne pingwinki do nauki jazdy.

2. Lodowisko ”Figlowisko”

Figlowisko znajdujące się przy Aleji Komisji Edukacji Narodowej to kryte lodowisko czynne 24 godziny na dobę które stara się celować w aktywny wypoczynek połączony z dobrą zabawą – mierzy ono aż 1100m2. Rodziny z dziećmi bardzo mile widziane – lodowisko to bowiem zdobyło laur najbezpieczniejszej ślizgawki rodzinnej w Warszawie. Lodowisko to wspiera edukację Warszawskiej młodzieży udostępniając im lodowisko w ramach zawodów lub zajęć sportowych całkowicie bezpłatnie. Figlowisko organizuje również imprezy dla firm, przyjęcia okolicznościowe dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. Zapewnia ono także catering oraz najwyższej jakości serwis fotograficzny.

 Więc jeśli należymy do grona ludzi którzy mają ochotę na aktywności fizyczne o specyficznych godzinach – zawsze warto mieć w głowie ”Figlowisko” które powita nas najwyższą jakością usług o każdej porze dnia i nocy.

3. Lodowisko ”Osir Targówek”

Lodowisko znajdujące się na ulicy Łabiszczyńskiej 20A w Warszawie to średniej wielkości, kryte, przyjazne dzieciom lodowisko. Posiada ono podświetlany dach który z pewnością umili jazdę nie tylko tym najmłodszym z nas, ale również wszystkim którzy cenią sobie intrygująco wyglądające otoczenie podczas aktywności sportowych. Otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 21:00, a od soboty do niedzieli w godzinach od 9:00 do 21:00. Polecane każdej osobie preferującej kryte lodowiska na niedużym polu.

4. Lodowisko ”Rynek Starego Miasta”

Jest to już kultowe lodowisko bez nakrycia, jak nazwa wskazuje – znajdujące się na Rynku Starego Miasta. Opcja wręcz idealna jeśli nie zależy nam tylko i wyłącznie na samej jeździe, ale również na niepowtarzalnym klimacie jakiego doświadczymy będąc otoczonymi przez niepowtarzalne Warszawskie kamienice i wąskie uliczki Starówki. Z pewnością zachwyci tych z nas którzy na co dzień nie mieszkają w Warszawie, aczkolwiek jest to świetne przeżycie nawet jeśli na Rynku Starego Miasta byliśmy już wiele razy.