Najciekawsze koncerty listopadowe w Warszawie

Najciekawsze koncerty listopadowe w Warszawie

25 października 2019 0 przez Redakcja

Repertuar koncertów w listopadzie w Warszawie udowadnia, że zarówno punk, jak i indie rock mają się dobrze. Do tego można będzie usłyszeć na żywo muzykę ze słynnego serialu i hit artysty z Zimbabwe, który na Youtubie odsłuchano już ponad milion razy.

Listopad – koncerty w Warszawie w Hydrozagadce

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, jak bogata jest scena muzyczna w Stolicy, przekona go choćby listopadowy koncert w Warszawie Kelvina Jonesa. Odbędzie się on 20 listopada w klubie na cichej uliczce Pragi Północ. Kalendarz listopadowych imprez w Warszawie jest na tyle wypełniony, że zagraniczne gwiazdy na żywo można zobaczyć nawet w środku tygodnia. Kalvin Jones póki co urzekł publiczność melancholijnym utworem „Call You Home”. Na koncertach udowadnia, że ma talent i charyzmę, które składają się na dobry występ.

Występ Kelvina Jonesa odbędzie się w praskim klubie Hydrozagadka. Mimo położenia nieco na uboczu, jest to coraz popularniejsze miejsce, w którym odbywają się jedyne koncerty w Polsce największych gwiazd alternatywy. W listopadzie wystąpi tu też australijski zespół indie-rockowy Paper Kites. Od kiedy Pete Doherty przestał regularnie nagrywać ze swoimi zespołami, fani tego gatunku nie mają zbyt wielu okazji do zabawy przy muzyce na żywo, dlatego warto wybrać się 23 listopada do Hydrozagadki.

Muzyka jak z serialu – punk is not dead

Kiedyś za szczytowe osiągnięcie artysty uważano nagranie ścieżki dźwiękowej do kasowego hitu kinowego. Dziś podobnie odbierany jest wybór utworu danego muzyka na motyw przewodni serialu. Właśnie z czołówki serialu „13 reasons why” Netflixa większa część publiczności kojarzy utwór Dominica Harrisona przedstawiającego się jako Yungblud. 5 listopada w klubie Palladium będzie więc można zanurzyć się w serialowym świecie, a do tego poznać inne kompozycje młodego muzyka.

Ostatnie ważne wydarzenie muzyczne w Warszawie odbędzie się 15 listopada we wspomnianym już klubie Hydrozagadka. To surowe, piwniczne wnętrze na warszawskiej Pradze świetnie pasuje do muzyki zespołu Ceremony. Punkowa grupa w 2011 roku przypomniała najlepsze czasy tego gatunku, a następnie niespodziewanie przestała występować. Teraz wraca z kolejnym albumem, z którym zapoznać się będzie można na żywo właśnie 15 listopada w Warszawie w Hydrozagadce.

Najciekawsze koncerty w listopadzie dla fanów hip-hopu

Jeśli chodzi o hip-hop, to największe imprezy jesieni odbędą się w Łodzi – koncert Fisza z Barbarą Wrońską, występ Pei czy Illegal Noise. W Warszawie wystąpi w tym czasie młody amerykański raper Paris. Rzadko mamy okazję zobaczyć na żywo narodziny gwiazdy – częściej muzycy przyjeżdżają do Polski już u szczytu kariery, a za bilety trzeba wtedy zapłacić odpowiednio dużo. Koncert Paris 24 listopada w Hybrydach to okazja do tego, by przekonać się, co jest obecnie najciekawsze w amerykańskim rapie, nie ruszając się przy tym z rodzinnego miasta. Jeśli chodzi o koncerty w listopadzie w Warszawie, to ten zdecydowanie będzie najciekawszy z punktu widzenia osób, które interesują się rapem.