Gdzie najlepiej oprawić obraz w Warszawie?

Gdzie najlepiej oprawić obraz w Warszawie?

12 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Każdy obraz najlepiej prezentuje się w odpowiednio dopasowanym obramowaniu. Eleganckie ramy w subtelny sposób podkreślają to, co piękne w dziełach malarskich mistrzów, reprodukcjach czy grafice. Jednocześnie nie wysuwają się na pierwszy plan. Dlatego oprawa obrazów wymaga przemyślenia i wyczucia estetycznego. W Warszawie warto skorzystać z pomocy firmy Norland.

Oprawa na miarę obrazu

Wszystkie prace wykonane na płótnie czy papierze wymagają oprawienia. Nieprzypadkowo w muzeach i na wystawach obrazy prezentowane są w odpowiednich ramach. Dzięki temu łatwiej wydobyć piękno barw i detali. Dobrze dobrana rama eksponuje zatem obraz.

W przypadku niektórych dzieł niezbędny też okazuje się dodatek w postaci szyby, najlepiej muzealnej. Szkło skutecznie eliminuje odblaski, ale przede wszystkim chroni przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym, kurzem czy wilgocią. W ten sposób zapobiega się zniszczeniu szczególnie wrażliwych prac na papierze, ale też pojawieniu się na nich specyficznego falowania. Jednocześnie szyba zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które z czasem powoduje nieestetyczne odbarwienia.

Zobacz ofertę: Oprawa obrazów – Warszawa

Najlepsza oprawa obrazów w Warszawie

Dobrze dopasowane obramowanie podnosi walory artystyczne obrazu. Dzieła klasyczne (w tym reprodukcje dawnych obrazów) doskonale się prezentują w tradycyjnych szerokich ramach drewnianych z głębią. Pasują do nich też zdobienia w postaci ornamentu oraz barwy spatynowanego złota. W ten sposób nawiązuje się stylistycznie do klimatu portretu, pejzażu, martwej natury czy scenki rodzajowej.

Zupełnie inne obramowania należy dobierać do obrazów nowoczesnych. W tym przypadku sprawdzają się wąskie ramki bez żadnych ozdób, w stonowanej kolorystyce zmatowionego lub szczotkowanego srebra. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub loftowym świetnie też prezentują się ramki szare lub czarne. Do pomieszczeń zaaranżowanych w klimacie minimalistycznym często wybiera się obramowanie wykonane z lekkiego i odpornego na uszkodzenia aluminium.
Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem okazuje się tzw. Elka, czyli drewniana oprawa z dystansem – wtedy rama nie nachodzi na obraz, co daje optyczne złudzenie pływania obrazu w obramowaniu.

Wybór ramy do obrazu nie jest zatem tak prosty jak się wydaje. Trzeba przecież uwzględnić okres powstania dzieła, jego stylistykę, ale i kolorystykę. Dlatego oprawa obrazów w Warszawie wymaga skorzystania z pomocy fachowców z Norland. Pracownicy firmy doradzą optymalne rozwiązanie, ramy na wymiar idealnie dopasowane do charakteru danego dzieła. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://oprawanorland.pl.