Serwer Dell R340 i Dell R640 dla każdej firmy

Serwer Dell R340 i Dell R640 dla każdej firmy

26 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Wiele firm, chcąc usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków, decyduje się na zainwestowanie w dobrej jakości serwer.

Wiele firm, chcąc usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków, decyduje się na zainwestowanie w dobrej jakości serwer. Jest to konieczne, w sytuacji, gdy w przedsiębiorstwie znajduje się wiele stanowisk, wyposażonych w komputer. Urządzenie Dell R340 lub Dell R640 to doskonały wybór dla każdej firmy, której zależy na rozwoju.

 

Serwer Dell R340

Serwer Dell R340 dedykowany jest małym oraz średnim firmom. Budowa typu rack sprawia, iż umieścić go należy w szafie serwerowej. Urządzenie wzbogacone jest o procesor Xeon E2100 oraz pamięć operacyjną 2666 MHz. Jego kompaktowy kształt sprawia, iż pomieścić może aż do 8 dysków 2.5-calowych. Oprócz tego istnieje możliwość zainstalowania dwóch dodatkowych dysków rozruchowych M.2 na karcie BOSS. Serwer jest w stanie wówczas pracować znacznie wydajniej i szybciej. W ograniczonych miejscach sprawdzi się doskonale, bowiem umożliwia zmaksymalizowanie mocy obliczeniowej, przy jednocześnie ograniczonej ilości miejsca.

Serwer Dell R640

Serwer Dell640 stworzony został z myślą o średnich i dużych firmach. Również typu rack o wysokości 1U, umieścić go należy w szafie serwerowej. Bardzo dobrze poradzi sobie w wymagających środowiskach i dużych serwerowniach. Podobnie, jak w przypadku urządzenia Dell R340, maksymalnie wykorzystana jest szafa serwerowa. Jeżeli firma chce znacząco zwiększyć wydajność, a tym samym przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań, koniecznie powinna się zdecydować na urządzenie tego typu. Serwer Dell640 posiada procesor Intel Xeon SP (Scalable Processors), czyli czołowy procesor na rynku. Dodatkowo zawiera pamięć RAM, która taktowana jest zegarem 266 MHz. Dzięki sposobności zastosowania dwóch tego rodzaju procesorów, możliwe jest uzyskanie 56-ciu rdzeni obliczeniowych, jak i 24 moduły pamięci operacyjnej, zawierającej 12 modułów nieulotnej pamięci NVDIMM. Nowoczesny kontroler H740P, posiadający aż 8GB pamięci podręcznej pozwala ukształtować szybką oraz zabezpieczoną przestrzeń dyskową. Dodatkowo istnieje możliwość wzbogacenia jej o moduł rozruchowy z jednym bądź dwoma dyskami M.2 z 240 GB czy 480 GB pojemności. Kontroler iDRAC9 pozwala zdalnie sterować serwerem, a konieczne jest do tego wyłącznie powsiadanie internetu. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku zamiejscowych siedzib firm.

Serwer premium od producenta Dell doskonale chroni dane, dzięki czemu są one maksymalnie bezpiecznie. Urządzenia dedykowane są szkołom, uniwersytetom, sądom, prokuraturom, szpitalom czy firmom z każdej branży.