Ostatni weekend wakacji zapowiada się bardzo słodko, zwłaszcza dla dzieci!

Ostatni weekend wakacji zapowiada się bardzo słodko, zwłaszcza dla dzieci!

26 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Na Pasażu Wiecha, w ramach Festiwalu Miejskiego,  w sobotę 28 i niedzielę 29 sierpnia odbywać się będzie wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych.

W samym centrum stolicy już w ten weekend warszawiacy wezmą udział w dwudniowym świecie pod hasłem „Warszawa na słodko”. Atrakcje czekają zarówno na dużych i małych smakoszy. Warsztaty kulinarne poprowadzi „Szkoła na Widelcu”, organizacja założona już 9 lat temu przez znanego kucharza Grzegorza Łapanowskiego, jurora i prowadzącego polskiej edycji Top Chef. Podczas spotkania prowadzący porozmawiają z dziećmi, czym jest dobre jedzenie, skąd się bierze i dlaczego to, co znajduje się na talerzu ma znaczenie. Rodzice otrzymają również cenne wskazówki oraz praktyczną wiedzę, jak skonstruować dziecięcy lunchbox, żeby powrót do szkoły był radosny, smaczny i zdrowy. W programie planowane jest wspólne wykonanie mini-naleśników gryczanych z musem i sałatką z okrągłych owoców.

Przed powrotem do szkoły na dzieci czeka weekend pełen rozrywek. Na Pasażu odbędzie się pokaz baniek mydlanych, spektakl „Wilk Gwizdała” oraz nawiązująca do patrona Pasażu gra miejska „Zaginiony skarb Wiecha”. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych Domu Spotkań z Historią prowadzonych przez Waldemara Gorlewskiego. Dla uczestników będzie to specjalna okazja, żeby zrobić zdjęcia i podziwiać Warszawę z perspektywy dachu Domów Towarowych Wars Sawa Junior.

Dla rodziców przewidziano z kolei koncert na żywo Wytwórni Niebieski Label i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem dansing międzypokoleniowy.

Zobacz też: Studia niestacjonarne w Warszawie – jakie są najpopularniejsze kierunki?

Od lipca na Pasażu Wiecha trwa Festiwal Miejski, w ramach którego mieszkańcy i turyści mogą spędzić czas w przyjemny i kreatywny sposób. Impreza to przykład niestandardowej współpracy z władzami miasta stołecznego Warszawy oraz wielu instytucji kultury i sztuki. Projekt jest skierowany do ludzi, nastawiony na wspólne, kreatywne spędzanie wolnego czasu, pozytywne emocje i budowanie społeczności. Projekt wspomaga również młode, mniejsze marki oraz rozwijających się artystów. Działania są bardzo zróżnicowane i pozwalają łączyć aktywności dla różnych grup wiekowych. Coroczny festiwal jest stałym punktem działań Wars Sawa Junior, których celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Cała oferta festiwalowa jest bezpłatna, a impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a do wspólnego działania włączyli się liczni partnerzy instytucjonalni i merytoryczni.

Pełna lista wydarzeń najbliższego weekendu jest dostępna pod adresem: warssawajunior.pl/akcje/2021-08-warszawa-na-slodko

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na część z nich obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a partnerami zostali: Dom Spotkań z Historią, Tu Było, Tu Stało, Stowarzyszenie Masław, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, Meloradio, Niebieski Label, Dancing Międzypokoleniowy, Florabo, Teatr 21, Zwalcz Nudę, Relax Cafe Bar i wielu innych.

 

***

 

Atrium European Real Estate Limited

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej. Na dzień dzisiejszy w portfolio Grupy znajduje się 26 aktywów zlokalizowanych w czterech krajach: Polsce, Czechach, Słowacji oraz w Rosji, o łącznej wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ponad 809 000 mkw. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

W styczniu 2020 r. Atrium ogłosiło nową strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie mieszkaniami na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy.