bulwary wiślane otwarte

Plac Bankowy 1 to odrestaurowany, rozbudowany i zmodernizowany zabytkowy budynek, który od kilku lat jest modnym miejscem spotkań. Na jego dziedzińcu 7 września odbędzie się „Święto kuchni i designu”, wydarzenie, które ma umilić Warszawiakom powrót z wakacji
i zbliżające się zakończenie lata.

Święto kuchni
Najważniejszym punktem programu święta jest otwarty wykład dr. Rafiego Fishera, eksperta marynowania i kiszenia według tradycyjnych międzynarodowych receptur, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Dr Fisher opowie o właściwościach marynat i ich ciekawych smakach. Teoria to jednak za mało, dlatego godzinę później poprowadzi warsztaty kreatywnego kiszenia różnych, często zaskakujących warzyw i owoców (bilety wstępu na warsztaty dostępne pod linkiem http://bit.ly/WarsztatyKiszeniaDrFisher).
Koneserów owoców morza z pewnością ucieszy promocyjne stoisko z ostrygami i prosecco, a fanów kuchni restauracji Otto Pompieri i Der Elefant specjalnie przygotowane na ten dzień wyjątkowe dania.
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych Warszawiakach. W restauracji Otto Pompieri, dzieci będą mogły się poczuć jak prawdziwi pizzaiolo i biorąc udział w warsztatach przyrządzania pizzy, zrobić samodzielnie własną, najlepszą pizzę na świecie! Natomiast obok restauracji czekać na nich będzie kolorowa wata cukrowa.

Święto designu

Podczas święta Placu Bankowego 1 będzie można obejrzeć ekspozycję ikon szos, czyli klasycznych kultowych samochodów.
Butik Madison Avenue 346 zaprasza fanów mody na wystawę historii marki Brooks Brothers, która ubiera prezydentów Stanów Zjednoczonych i w tym roku kończy 200 lat.
Panów z pewnością zaciekawią konsultacje barberskie i możliwość bezpłatnej stylizacji włosów w salonie The Hermit Barber Shop. Salon zorganizuje również konkurs z nagrodami.
Jak na każdym święcie i tu nie może zabraknąć muzyki. Uczestnikom „Święta kuchni i designu” towarzyszyć będzie The Warsaw Dixielanders, który zagra pochodzące z Nowego Orleanu i Chicago tradycyjne standardy jazzowe oraz Warszawski Kwartet Dęty.

Plac Bankowy 1 to miejsce ze smakiem i warto go odwiedzać. „Święto kuchni i designu” odbywać się będzie pierwszy raz, ale nie ostatni. Jak zapowiadają organizatorzy, impreza ta na stałe zagości w kalendarzu warszawskich wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *