Warszawa na weekend – co zwiedzić w dwa dni?

Warszawa na weekend – co zwiedzić w dwa dni?

25 lutego 2022 0 przez Redakcja

Warszawa to miasto możliwości. Jest największym polskim miastem, stolicą naszego kraju i bardzo szybko się rozwija. Nie ma więc wątpliwości, że nawet weekend w tym mieście można spędzić bardzo produktywnie, zwiedzając mnóstwo miejsce. Co robić w Warszawie przez dwa dni? Podpowiadamy w niniejszym artykule!

Warszawa na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszych czasach dotarcie do Warszawy nie powinno nam sprawiać trudności. Nawet z drugiego końca Polski możemy szybko znaleźć się w stolicy, jeśli przylecimy do niej samolotem. Oczywiście nie ma też problemu, by z lotniska dostać się do miasta. Jeśli chodzi o trasę Warszawa – Modlin transfer jest oferowany przez wiele firm.

Co zwiedzić w Warszawie?

Dwa dni to stosunkowo mało jak na tak duże miasto, ale i tak w weekend można naprawdę sporo zwiedzić. Na co zwrócić uwagę?

Stare Miasto

Stare Miasto w Warszawie jest miejscem o wyjątkowym pietyzmie, i to nie tylko dlatego, że zostało wpisane na listę UNESCO. Ta część miasta była niemal doszczętnie zniszczona przez Niemców podczas powstania. Fakt, że prawie wszystkie budynki zostały zrekonstruowane z dbałością o zachowanie ich historycznej wartości – i to z tak dużą dokładnością – jest przykładem na to, jak wiele uwagi poświęca się przywracaniu do życia ważnych miejsc w historii Polski. W związku z tym warto przespacerować się po Starym Mieście i poczuć historyczny klimat tego miejsca.

Łazienki Królewskie

Łazienki królewskie są niezwykle urokliwym i dużym parkiem w Warszawie. Idealne miejsce nie tylko dla spacerowiczów i osób chcących wypocząć, lecz także dla tych, którzy lubią zwiedzać muzea. Na Muzeum Łazienek Królewskich składa się kilka obiektów, w tym Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Stara Oranżeria. Miejscem najbardziej rozpoznawalnym jest pierwszy z wymienionych, czyli Pałac na Wyspie – charakterystyczne miejsce na mapie Łazienek.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum dokumentuje historię Powstania Warszawskiego, pokazując między innymi za pomocą technik audiowizualnych, jak walczono z okupantem. To nowoczesne muzeum prowadzi działalność badawczą i edukacyjną poświęconą temu okresowi w życiu Polaków, jest to hołd wobec tych, którzy walczyli i zginęli w powstaniu. Można zobaczyć tam nie tylko, jak Polacy walczyli, lecz także jak wyglądała codzienność tego czasu. To miejsce pamięci zdecydowanie warto odwiedzić, kiedy przyjeżdżamy do Warszawy.

Weekend w Warszawie zdecydowanie nie wystarczy, by zwiedzić całe miasto, jednak nawet te dwa dni można wypełnić po brzegi.