Zatapialne pompy Düchting, czyli rozwiązanie dla najtrudniejszych warunków!

Zatapialne pompy Düchting, czyli rozwiązanie dla najtrudniejszych warunków!

31 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Wybór odpowiedniej pompy, która musi działać w wyjątkowo trudnych warunkach, nie należy do najłatwiejszych. W takiej sytuacji nie warto jednak eksperymentować i dobrze jest postawić na sprawdzone rozwiązania. Należą do nich z pewnością pompy wirowe oferowane przez cenioną niemiecką markę Düchting. Producent ten specjalizuje się bowiem w tworzeniu pomp dedykowanych do zastosowania w najtrudniejszych warunkach. Jak to wygląda w praktyce?

Zatapialne pompy Düchting do cieczy agresywnych

Zanim przejdziemy do samych pomp Düchting, warto zaznaczyć, czym są trudne warunki pracy pompy. Przede wszystkim w pierwszej kolejności chodzi o miejsce pracy urządzenia, które może powodować narażenie pompy na działanie szkodliwych czynników towarzyszących (np. wody czy chemikaliów). Na takie czynniki narażone są najczęściej pompy zatapialne. Ich konstrukcja musi być zatem w pełni szczelna i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Przez trudne warunki rozumie się także rodzaj transportowanego medium. Tutaj chodzi przede wszystkim o substancje bardzo agresywne, które mogą wchodzić w interakcję z komponentami pompy, doprowadzając np. do jej zniszczenia. W takiej sytuacji konieczne jest wybranie pompy, która jest zabezpieczona przed tego typu zagrożeniem. I tutaj pojawiają się pompy zatapialne Düchting oraz pozostałe pompy wirowe, które są zrobione ze specjalnego kompozytu SICcast®, odpornego na działanie substancji agresywnych chemicznie.

Zastosowanie pomp Düchting

Co prawda nie wszystkie pompy zatapialne Düchting odznaczają się taką samą odpornością na działanie substancji agresywnych. Firma oferuje bowiem wiele typów rozwiązań dedykowanych do konkretnych rodzajów aplikacji. Te pompy, które jednak są do tego przygotowane, znajdują zastosowanie przede wszystkim w branżach chemicznych, paliwowych i rolniczych. Używane są m.in. przy produkcji nawozów, odsiarczania spalin czy transportowania niebezpiecznych chemikaliów, takich jak kwasy czy ekstrakty rafineryjne.