Chirurgia stomatologiczna – kiedy konieczna jest operacja?

Chirurgia stomatologiczna – kiedy konieczna jest operacja?

17 czerwca 2021 0 przez Redakcja

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważne. Dlatego regularnie chodzimy na wizyty do stomatologów, szczotkujemy zęby i płuczemy specjalnymi płynami.

Dbanie o zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważne. Dlatego regularnie chodzimy na wizyty do stomatologów, szczotkujemy zęby i płuczemy specjalnymi płynami. Jednak czasami stan naszego uzębienia wymaga większej ingerencji specjalistycznej. Wówczas trafiamy do stomatologa, który może stwierdzić, że konieczna będzie ingerencja chirurgiczna.

Krzywy zgryz i brak możliwości założenia aparatu

Czasami, gdy idziemy do stomatologa na konsultacje, aby sprawdzić możliwość wyprostowania zębów, możemy dowiedzieć się, że posiadamy wadę, która jest niemożliwa do usunięcia przez aparat. Wówczas nasz lekarz dokładnie opisuje plan leczenia i podsuwa rozwiązania. Oczywiście to od nas zależy, czy zgodzimy się na plan czy nie.

Czy aparat ortodontyczny zawsze działa?

Gdy chcemy wyprostować zęby i usunąć wadę zgryzu, zazwyczaj wykorzystujemy do tego aparat ortodontyczny. Jest to nieuniknione w większości przypadków. Takie aparaty zakładane są na różny czas w zależności od tego, jaki rodzaj aktualnie posiadamy.

  • Aparat stały – zakłada się go na dłuższy czas (nawet do 3 lat), nie ma możliwości aby go wyjmować.
  • Aparat wyjmowany – najczęściej zakładany jest na noce w ciągu kilku miesięcy, aby na przykład rozszerzyć żuchwę.

Jak znaleźć dobrą przychodnie?

Jeśli wśród naszych znajomych nie ma osoby, która ma godny polecenia gabinet, nie warto wówczas szukać czegoś na siłę. Można natomiast wyszukać informacje w sieci odnośnie polecanych miejsc i sprawdzić opinie.

Kolejnym krokiem będzie zorientowanie się, czy dane miejsce oferuje usługi, które nas interesują. I tak można znaleźć stomatologa wpisując: dentysta Kraków, chirurgia stomatologiczna Kraków czy Dentysta dziecięcy Kraków.

To, na co warto zwracać uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego gabinetu, to z pewnością jest doświadczenie lekarzy, opinie dotychczasowych pacjentów oraz oferowane usługi. Dla osób, które chcą oszczędzić nieco finansów a jednak zainwestować w aparat, dobrym wyjściem będzie sprawdzenie kuponów, ponieważ często możemy dostać tam spore zniżki na aparaty ortodontyczne czy zabiegi chirurgiczne.