Leczenie za pomocą kamieni? Czy to możliwe?

Leczenie za pomocą kamieni? Czy to możliwe?

14 października 2017 0 przez Redakcja

Nauka zwana litoterapią to nic innego jak tylko element medycyny alternatywnej. Co prawda, wciąż budzi mieszane uczucia ale tak to zwykle bywa z medycyną alternatywną. Sposób leczenia za pomocą kamieni szlachetnych jest połączeniem ajurwedy, medycyny chińskiej oraz innych nurtów. Dziś opowiemy sobie nieco o tym, czym jest metoda leczenia kamieniami.

Co to jest litoterapia?

Według mistyki wschodnich kultur każdy kamień ma duszę oraz pamięć geologiczną i kosmiczną, które wykraczają poza dzieje ludzkości. Zarówno minerały, jak i kamienie szlachetne są zdolne do gromadzenia przechowywania oraz przekazywania energii. Naukowcy rozkładają ręce, bo nie potrafią wytłumaczyć pewnych zjawisk, do których doszło w trakcie badań eksperymentalnych.
W jednym z eksperymentów zaobserwowano, że czerwony koral wyblakł, kiedy osoba, która go nosiła chorowała na anemię. Gdy jej stan zdrowia uległ poprawie, odzyskał dawną intensywną barwę. Inne badanie polegało na ułożeniu wokół głowy kryształów górskich. Okazało się, że zmieniają zapis encefalogramu. Na podstawie przeprowadzonych testów wysnuto prosty wniosek. Kamienie szlachetne oddziałują na człowieka na zasadzie rezonansu.

Czy za pomocą litoterapii można wyzdrowieć?

Identyczne pierwiastki, które wchodzą w skład kamieni szlachetnych, znajdują się w ustroju człowieka. Najbardziej niezwykłym surowcem jubilerskim jest kryształ górski. Jego wewnętrzna struktura jest bardzo podobna do budowy soli komórkowych, limfy, krwi, tkanki tłuszczowej i systemu nerwowego.
Każdy kamień gromadzi inny rodzaj energii. Zgodnie z fundamentalnymi zasadami wschodniej medycyny dusza i ciało są jednością. Kiedy przepływ energii między nimi zostanie zaburzony, dochodzi do rozwoju chorób. Kamienie przywracają właściwy obieg energii i w tym tkwi ich lecznicza moc. Przywracają równowagę energetyczną.