Pizza na imprezę dla dzieci, czy to dobry wybór?

Pizza na imprezę dla dzieci, czy to dobry wybór?

8 lipca 2021 0 przez Redakcja

Impreza dla dzieci to ważne wydarzenie, ale też prawdziwe wyzwanie dla organizatorów. Nie wystarczy bowiem grill w ogrodzie, catering czy przygotowanie domowych przekąsek. Maluchy nie mogą się nudzić. Dlatego powinny mieć czas maksymalnie wypełniony ciekawymi zajęciami. Ważne jest także odpowiednie menu, które zaspokoi głód małych gości i będzie dla nich atrakcyjne. Czy w tej roli sprawdzi się pizza?

Pizza – danie lubiane przez dzieci i dorosłych

Bez wątpienia pizza dawno już podbiła serca Polaków. Od wielu lat gości w polskich domach zarówno jako codzienne danie, jak i w roli menu na specjalne okazje. Wynika to z jej wielu zalet, wśród których najważniejszą z pewnością jest różnorodność. Możliwość wypiekania jej na cienkim i grubym cieście, obłożonym rozmaitymi dodatkami sprawia, że każdy znajdzie w tym daniu smak odpowiadający jego upodobaniom.

Są kompozycje dla miłośników mięsa i wędlin, grzybów, serów, owoców morza i przypraw. W menu każdej pizzerii znajdą się też warianty dla wegetarian, czy miłośników ekstremalnie ostrych dodatków. Wszystkie te cechy sprawiają, że w bogatym menu znajdzie się też pizza odpowiednia dla dzieci.

Poza możliwością wyboru prostych, uniwersalnych kompozycji organizatorzy dziecięcych imprez mogą też zdecydować się na własne kombinacje lub zaserwować maluchom wersję na słodko – z owocami. Dzięki temu z pewnością to proste i popularne danie trafi w gust małych imprezowiczów. Poza tym nie jest tajemnica, że maluchy lubią pizzę i zajadają się już w wieku przedszkolnym. Atrakcyjność potrawy jest tym większa, jeśli dzieci mogą same decydować o dodatkach.

Szybka dostawa na czas

Pizza jest też dobrym wyborem na dziecięce imprezy ze względu na to, że może być dostarczona na konkretną godzinę. Pozwala to na zaplanowanie wszystkich atrakcji bez ryzyka, że posiłek zmusi maluchy do przerwy w oglądaniu filmu czy innej zabawie. Pizzeria San Giovanni przyjmuje zamówienia nie tylko na określone rodzaje pizzy, ale też ze wskazaniem pory jej dowiezienia. Dla rodziców, dziadków i innych osób dorosłych jest również wygodne, gdyż eliminuje potrzebę wykonywania czasochłonnych zakupów i przygotowywania przekąsek.

Niektórzy rodzice i opiekunowie małych dzieci zastanawiają się, czy pizza jest zdrowym wyborem na dziecięce przyjęcie. Powszechna walka z fast foodami i propagowanie zdrowego odżywiania stawiają tę potrawę w szeregu zakazanych. W rzeczywistości odpowiednio skomponowana pizza może być zdrowa. Wystarczy ograniczyć dodatek tłustych wędlin, zastępując je kurczakiem i warzywami. Nie bez znaczenia są tu również przyprawy takie jak bazylia czy oregano, które mają dobroczynny wpływ na układ pokarmowy.

Wybierając pizzę na urodziny dziecka czy inną okazję, zapewniasz maluchom szybki, tani, smaczny i zdrowy posiłek bez dużego nakładu pracy. W pizzerii San Giovanni znajdziesz aż 40 różnych wariantów tego dania, którego skład dopasujesz do gustów małych gości. Atutem jest też, że danie możesz zamówić w jednym z kilkunastu lokali, które znajdziesz na stronie. Jeśli wybierzesz ten najbliższy i zadbasz o krótki czas dostawy, pizza z pewnością dojedzie gorąca.