Jak przeprowadzić remont – wybieramy firmę remontową i przygotowujemy mieszkanie!

Jak przeprowadzić remont – wybieramy firmę remontową i przygotowujemy mieszkanie!

4 listopada 2021 0 przez Redakcja

Remont to zawsze wielkie wydarzenie. Wiążemy z nim wiele nadziei i oczekujemy, że przynajmniej większość naszych marzeń zostanie spełniona. Aby tak było, należy zadbać o powierzenie tego zadania sprawdzonej ekipie i przygotować mieszkanie do odnowy. Jak to zrobić?

Wybieramy ekipę remontową!

Remont można oczywiście przeprowadzić samodzielnie – zakładając, że dysponujemy czasem, wiedzą i odpowiednim zapleczem technicznym. Zadanie można zlecić także „złotym rączkom„, jednak coraz częściej odchodzimy od takich rozwiązań na rzecz zlecenia usługi w firmie, która specjalizuje się w remontach. Profesjonalne usługi remontowe z Wawerbud to przykład tego, jak powinno się podchodzić do zagadnienia remontu. Po pierwsze, przedsiębiorstwo zawsze podpisuje z klientem umowę, w której sprecyzowane są warunki współpracy. Kontrakt sporządzany jest na zasadzie równości stron, co oznacza, że zarówno zlecający, jak i zleceniobiorca ma swoje prawa i obowiązki, które musi respektować. Po drugie, firma proponuje bezpłatną wycenę, która nie zawsze jest standardem. Po trzecie, zajmuje się remontem od A do Z, co oznacza, że dysponuje odpowiednio wyszkoloną kadrą i posiada doświadczenie oraz sprzęt, dzięki któremu może wykończyć mieszkanie pod klucz. Wszystkie te cechy charakteryzują dobrą, sprawdzoną ekipę remontową, z którą współpraca przebiega bez przykrych niespodzianek. Po czym jeszcze poznamy profesjonalistów?

Profesjonalna ekipa remontowa zawsze działa w oparciu o szczegółowo opracowany plan.

Profesjonalna firma budowlana – czym się charakteryzuje?

Najlepszą ekipę budowlaną wybieramy zwykle z polecenia znajomych lub na podstawie opinii zamieszczonych w Internecie. Recenzje poprzednich klientów to najbardziej wiarygodna reklama, której można zaufać. Poza tym, już na etapie wstępnych rozmów profesjonalistów możemy poznać między innymi po długich terminach oczekiwania – w końcu specjaliści w tym fachu nie narzekają na brak pracy, dlatego na remont w wykonaniu dobrej ekipy trzeba nieco poczekać. Fachowcy nie dokonują również bezpodstawnych wycen i potrafią bardzo szybko zweryfikować wszystkie plany właściciela mieszkania. Jeśli wiedzą, że któryś nie jest możliwy do zrealizowania, z pewnością wytłumaczą dlaczego tak jest, zamiast ułatwiać sobie zadanie krótkim „nie da się„.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne usługi remontowe?

Dlaczego profesjonalne usługi remontowe to lepsze rozwiązanie niż remont samodzielny lub zlecanie poszczególnych prac „złotym rączkom„? To proste – jedynie doświadczona firma jest w stanie sprostać w pełni naszym oczekiwaniom. Ekipa, która zajmuje się remontem na każdym jego etapie: od zmiany układu pomieszczeń po wyłożenie płytek w łazience gwarantuje realizację zlecenia zgodnie z założeniami umowy. Co więcej, jeśli byłoby inaczej, klient miałby prawo domagać się naprawienia wszelkich wad i niezgodności. Dodatkowo, w takim przypadku nie ma mowy o wystąpieniu zjawiska tak zwanej spychologii – firma odpowiada za realizację całego planu remontu, nie za poszczególne jego części, dlatego zawsze wykonuje poszczególne zadania perfekcyjnie.

Profesjonalna firma przeprowadzi remont od początku do końca.

Rola właściciela mieszkania w remoncie, czyli jak przygotować dom do prac remontowych?

Właściciel mieszkania przygotowuje plan remontu, wybiera materiały i zatrudnia wybraną ekipę remontową. Na tym nie kończy się jednak jego rola w całym procesie, ponieważ w zależności od zakresu planowanych prac remontowych niezbędne okażą się adekwatne do nich przygotowania. Mają one na celu przede wszystkim oddzielenie części pomieszczeń, które podlegają remontowi od tych, które mu nie podlegają. Służą także ochronie wyposażenia przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu znacząco łatwiej będzie posprzątać cały dom po remoncie. Unikniemy także przykrych niespodzianek w postaci zadrapań czy zarysowań na meblach, urządzeniach czy podłodze, o które nietrudno podczas przeprowadzania prac remontowych. Od czego zacząć więc przygotowywanie mieszkania do remontu?

Opróżnienie pomieszczeń

Im mniej wyposażenia w remontowanym pomieszczeniu, tym mniejsze ryzyko strat i tym mniej sprzątania po remoncie. Jeśli odnowie nie podlegają wszystkie pokoje w domu, warto jak największą część wyposażenia przenieść do tej części mieszkania, w której remont nie będzie się odbywał. W przypadku, kiedy jest to niemożliwe, należy pozbyć się przynajmniej najbardziej narażonych na zakurzenie przedmiotów, na przykład sprzętu RTV.

Zabezpieczanie wyposażenia

Meble, urządzenia RTV i AGD, a nawet drzwi i podłogi możemy zabezpieczyć przed zadrapaniami, zachlapaniem farbą czy zakurzeniem. Niezbędne w tym celu okażą się takie akcesoria, jak:

  • niepotrzebne tkaniny, np. stare prześcieradła,
  • taśma malarska,
  • folia,
  • folia bąbelkowa,
  • zwykła taśma,
  • kartony, gazety.

Podłogi należy zabezpieczyć nawet podczas zwykłego malowania.

Tkaninami i papierem możemy zabezpieczyć powierzchnię podłóg, a także okna, drzwi czy większe elementy wyposażenia, takie jak łóżka, komody, AGD. Warto pamiętać, aby owijać je dokładnie materiałem lub folią, a następnie dodatkowo zabezpieczyć taśmą, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do szczelin. Cenne, delikatne dekoracje i lustra należy okręcać folią bąbelkową, a drzwiczki szafek i szuflady pozaklejać zwykłą taśmą, która zapobiegnie ich przypadkowemu otwarciu. Jeśli chcemy ochronić przed zniszczeniem i zabrudzeniem nową podłogę, musimy w pierwszej kolejności zasłonić ją folią, a później dodatkowo zabezpieczyć tekturą – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z deskami, czy z płytkami ceramicznymi. Poza tym, już na samym początku warto wstawić do remontowanego pomieszczenia kontener na gruz i wszelkie inne odpady, dzięki czemu nawet ekipie remontowej łatwiej będzie zadbać o porządek w miejscu pracy.

Aby remont mieszkania przebiegał szybko i sprawnie, a na koniec gwarantował radość z perfekcyjnie zrealizowanych planów, bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, należy poświęcić równie dużo uwagi na wybór odpowiedniej firmy remontowej i na przygotowanie mieszkania do odnowy. Planującym remont mieszkańcom Warszawy i okolic polecamy usługi ekipy Wawer-Bud, która oferuje darmową wycenę prac i pełen profesjonalizm podczas ich realizacji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą:

WAWER-BUD
Kożuchowska 7
04-715 Warszawa
Jerzy Bryska

501 256 127

Home 1