Ramię pomiarowe FARO – zasada działania

Ramię pomiarowe FARO – zasada działania

14 lipca 2021 0 przez Redakcja

Precyzyjne pomiary przedmiotów i maszyn charakteryzujących się skomplikowaną konstrukcją są praktycznie niemożliwe bez wykorzystania nowoczesnej technologii. Ramię Faro Arm wyróżnia się uniwersalnym zastosowaniem i niezwykłą precyzją działania. Ponadto elastyczność, łatwość i intuicyjność użytkowania sprawiają, że może być z powodzeniem wykorzystywane do zróżnicowanych prac.

Faro Arm – najważniejsze informacje

Tak dokładne i uniwersalne działanie ramienia pomiarowego jest możliwe dzięki współpracy z urządzeniem o nazwie Laser Tracker. Wszystkie punkty, które zostały zarejestrowane w trakcie pomiarów można na bieżąco łączyć i tworzyć wizualizacje mierzonego elementu w czasie rzeczywistym. Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim dlatego, że w trakcie pracy ramienia Faro Arm, można na bieżąco porównywać wyniki z tzw. wartościami nominalnymi. Opisywane urządzenie umożliwia pomiar najbardziej skomplikowanych obiektów. Ramię dociera nawet do ukrytych zakamarków i punktów znajdujących się w rogach zewnętrznych. Tak wysoka szczegółowość gwarantuje najwyższą precyzję pomiarów.

Właściwości Faro Arm

Zmiana lokalizacji ramienia pomiarowego w trakcie pracy zajmuje dosłownie chwilę, dzięki czemu można je z powodzeniem wykorzystywać nawet w przypadku dużych przedmiotów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można zintegrować jeden Laser Tracker z kilkoma ramionami pomiarowymi. Warto wspomnieć, że zarówno ramię jak i laser mogą być używane oddzielnie lub razem. Dlaczego w ogóle warto inwestować w produkty tego typu? W żaden inny sposób nie otrzymamy tak szczegółowych i przede wszystkim rzetelnych danych dotyczących wymiarów konkretnych elementów.

Specjalistyczne firmy oferujące usługi pomiarowe tego typu dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, ale również oprogramowaniem. Dzięki niemu, można stworzyć m.in. wizualizację, która jest niezwykle przydatna w trakcie prac konserwacyjnych.