warszawa centrum

Miasto Stołeczne Warszawa ma już uchwalony budżet miejski na rok 2019. Radni miejscy, po długich debatach, przegłosowali projekt budżetu. Nowe rozporządzenia finansami miasta zakładają skupienie się na kilku ważnych dla Warszawy polach, na które skierowane zostaną dodatkowe środki. Są to m.in: walka ze smogiem, który w Stolicy ciągle jest dużym problemem (pisaliśmy o tym w artykule „Smog w Warszawie! Sprawdź jak się przed nim zabezpieczyć„), edukacja (nowe przedszkola i żłobki, których ciągle brakuje), a także kultura i transport (m.in budowa nowych odcinków metra, które z roku na rok jest coraz mocniej zatłoczone). Wzięto pod uwagę również zgłoszenia do budżetu partycypacyjnego.

Rafał Trzaskowski komentuje budżet Warszawy na rok 2019

Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski wyraził w wypowiedzi po uchwaleniu nowego budżetu Warszawy zadowolenie z decyzji radnych. Podkreślił, że kwota 19,1 miliarda złotych, którym dysponuje miasto jest rekordowa i pozwoli na dynamiczny rozwój miasta w wielu kierunkach. Stwierdził również, że uchwalony projekt budżetu Stolicy jest spełnieniem jego obietnic wyborczych.

mieszkania w Warszawie

Poza informacjami na temat głównych priorytetów miasta poinformowano mieszkańców Warszawy również o tym, że finanse miasta są jak najbardziej stabilne, czego potwierdzeniem są opinie międzynarodowych agencji: Fitch Ratings oraz Moody’s.

Dochody i wydatki miasta Warszawy w 2019 roku

Nowy budżet miasta Warszawy prognozuje dochody na kwotę 17 mld 196  mln zł i wydatki w wysokości 19 mld 218 mln zł. Oznacza to, że zaplanowany został deficyt budżetowy na około miliard złotych.

 

 

Opublikowano w kategorii: Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *